Tänasest saab gripi vastu vaktsineerida

0 oktoober 14, 2024

14.10.2024.

Hooajalise gripi vastu on kindlaim kaitse vaktsineerimine. Soovitatav on vaktsineerimisega algust teha juba oktoobris, sest vaktsineerimisjärgne kaitse kujuneb 2-3 nädala jooksul pärast kaitsesüsti.

Lääne-Tallinna Keskhaiglas saab gripi vastu vaktsineerida nakkuskliiniku polikliinikus (Paldiski mnt 62, Tallinn). Vajalik on eelnevalt broneerida aeg telefonil 659 8594.

Gripi riskirühmadele on vaktsineerimine tasuta, teistele on vaktsineerimine tasuline. Tutvu meie hinnakirjaga siin.

Vaktsineerimine tuleb ajutiselt edasi lükata, kui on kõrge palavikuga kulgev äge infektsioon või esinevad hingamisteede haiguse sümptomid (nohu, köha, kurguvalu).

Pakume gripivastast vaktsineerimist ka väljasõidul, tulles soovi korral teie asutusse kohapeale vaktsineerima. Tellimused palume edastada meiliaadressil vaktsineerimine@keskhaigla.ee. Vaktsineerimise tellimiseks palume arvestada järgmiste tingimustega:
– vaktsiinisaajate minimaalne arv on 20 inimest;
– transpordi korraldab tellija;
– väljasõidud toimuvad tööaja sees.

Viiruste kõrghooajal haigestub Eestis gripiviirusesse kümneid tuhandeid inimesi. Kõige rohkem vajavad gripi vastu kaitset riskirühmad – kuni 7-aastased väikelapsed, lapseootel naised, üle 60-aastased ning samuti alaealised, kellel on terviseseisundi tõttu suurem risk tüsistusteks ja raskeks põdemiseks. Vaktsineerimisega saame ennetada rasket haigestumist ja hoida ära gripist tingitud surmajuhtumeid.