Õdede konverentsil mindi tagasi „juurte“ juurde ehk räägiti suhtlemisest

0 oktoober 4, 2024

04.10.2024.

Ajastul, mil õdede töö on suures osas kolinud digikeskkonda ja vahetuks suhtluseks patsiendiga jääb üha vähem aega, ei tohi ära unustada suhtlemise vajalikkust nii patsientide, kolleegide kui iseendaga, tõdeti eile toimunud Lääne-Tallinna Keskhaigla korraldatud õendusvaldkonna konverentsil „Back to basics: suhtlemine“.

Konverentsi eestvedaja, Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse liige ja õendusjuht Aleksei Gaidajenko märkis, et konverentsil räägitu viis tagasi õe töö põhitõdede juurde. „Elame ajal, mil meditsiinitehnoloogia on arenemas pöörasel kiirusel ning õed teevad aina keerulisemaid protseduure ja nõustamisi, kuid üks on jäänud aastate jooksul muutumatuks: hooliva ja tähendusrikka suhtlemise tähtsus,“ ütles ta.

„Hea sõna võib pakkuda lohutust, anda lootust ja tekitada usaldust hetkedel, mil see on kõige vajalikum. Kui patsient tunneb, et teda mõistetakse, kuulatakse ja temast hoolitakse, annab see talle jõudu ja lootust – need on kaks olulist märksõna, mis on iga raviprotsessi keskmes,“ lisas Gaidajenko.

Valdkonna eksperdid avasid suhtlemist puudutavaid teemasid erinevatest vaatenurkadest: nii patsiendi, noore kolleegi kui enesehoiu vaatest, räägiti ka kehakeelest ja kõnelemise oskustest. Päeva juhtis Margus Saar.