Otsing

HAMBARAVIKLIINIK

VASTUVÕTULE REGISTREERIMINE JA INFO

telefonil 609 0333 E-R kell 07:30-18:00
Küsimused, ettepanekud ja tänusõnad on oodatud hambaravi@keskhaigla.ee

 

 

 

VASTUVÕTU TÜHISTAMINE

telefonil 609 0333 E-R kell 07:30–18:00 või tyhistamine@keskhaigla.ee
E-kirja teel vastuvõtuaega tühistades pange kindlasti kirja oma isikukood, nimi ja perekonnanimi ning vastuvõtu kuupäev.
 

NB! Visiidile mitteilmumise korral või broneeritud aja tühistamisel vahetult enne visiiti on haiglal õigus nõuda toimumata jäänud visiidi eest tasu 35 eurot.

 

HAMBARAVIKABINETTIDE ASUKOHAD


ESMAABI JA VÄLTIMATU HAMBARAVI

Hambaravi esmaabi osutatakse registreeritud patsientidele tööpäeviti. Hambaravi esmaabi antakse Mustamäe tervisekeskuses (Ehitajate 27) ja Põhja-Tallinna tervisekeskuses (Sõle 63). Vastuvõtt toimub elavas järjekorras.
 
Hambaravi esmaabi on tasuline (alla 19-aastaste ravikindlustatute hambaravi eest tasub Tervisekassa). Täiskasvanud patsiendi eest tasub Tervisekassa vaid juhul, kui tegu on vältimatu abiga. Vältimatu abi vajaduse üle otsustab hambaarst.
 

 • Registreerimine vastuvõtule toimub samaks päevaks telefonil 609 0333 alates kella 7.30-st, kuni aegu jätkub.
 • Puhkepäevadel ja riigipühadel kliinikus vastuvõttu ei toimu.
 • Hambaproteesidega seotud esmaabi on tasuline. Proteeside parandamiseks broneerige aeg telefonil 609 0333. Elavas järjekorras vastuvõttu ei toimu.
 •  
  Erakorralist abi vajavate näo ja lõualuude kirurgiliste seisundite puhul on nii lastel kui täiskasvanutel vajalik pöörduda EMO-sse aadressil Sütiste 19a, Tallinn, või Tervise 28, Tallinn: näo ja lõualuude murd, näo piirkonna suur haav, tugev verejooks näo piirkonna haavast, abstsessid näo ja lõualuude piirkonnas (kaasneb kõrge palavik, silmnähtav turse, punetus, neelamis-/hingamistakistus), hambatraumad. Vaata lähemalt, kuidas hambatrauma korral käituda.
   

  NB! Kõik hambaravis esmaabi nõudvad seisundid ei kuulu vältimatu hambaravi alla. Tasuta vältimatut hambaravi osutatakse juhul, kui abi edasilükkamine või selle andmata jätmine on eluohtlik või potentsiaalselt eluohtlik. Vältimatu hambaravi alla mitte kuuluva teenuse osutamisel on raviteenus tasuline. Seda, kas tegemist on vältimatut hambaravi nõudva seisundiga, otsustab hambaarst. Lisainformatsiooni leiate Tervisekassa kodulehelt.


  SUUKOOLI HAMBAPESUÄPI ABIGA SAAB HAMBAARSTILT KINGITUSE

  Lääne-Tallinna Keskhaigla hambaravikliinikust võib vastuvõtule tulnud laps saada kingituseks Suukooli hambapasta, kui näitab hambaarstile, et on hoolikalt hambaid pestes saatnud Suukooli äpis kõik Suukollid koju. Loe lähemalt SIIT.

   

  TÄISKASVANUTE HAMBARAVIHÜVITIS

  Lääne-Tallinna Keskhaigla hambaravikliinikus hüvitab Tervisekassa ravikindlustatud täiskasvanutele hambaravi 60 eurot aastas. Rasedatele, alla 1-aastaste laste emadele, eakatele, pensionäridele ja osalise või puuduva töövõimega inimesele hüvitatakse hambaravi 105 eurot aastas. Täpsemate tingimuste kohta saate lugeda Tervisekassa kodulehelt.

   

  PROTEESIHÜVITIS

  Olles Tervisekassa lepingupartner, kehtib Lääne-Tallinna Keskhaigla hambaravikliinikus hambaproteeside hüvitis (260 eurot kolmeks aastaks). Täpsemat infot leiate Tervisekassa kodulehelt.

   

  ELUPUHUNE HAMBARAVI

  Lääne-Tallinna Keskhaigla hambaravikliinik osutab tasuta hambaraviteenust, kui patsient on saanud eriarstilt või perearstilt õiguse elupuhuseks tasuta hambaraviks. Elupuhune hambaravi on mõeldud sügava füüsilise ja/või vaimse puudega inimestele. Täpsemad tingimused elupuhuse hambaravi saamiseks on kehtestanud Tervisekassa, selle kohta saab täpsemalt lugeda Tervisekassa kodulehelt.

   

  MEDICREDIT TERVISELAEN

  Pakume koostöös MediCredit OÜ-ga võimalust tasuda oma hambaravikulude eest osadena. Rohkem infot leiate veebilehelt www.medicredit.ee.

   

     HAMMASTE PANORAAMRÖNTGEN

  Panoraamröntgen võimaldab arstil haigust täpsemalt diagnoosida ning lihtsustab edasise ravi määramist.  KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

  Siit leiate vastused enamlevinud küsimustele, mis võivad patsientidel seoses hambaraviga tekkida.  JUHENDID PATSIENDILE

  Siit leiate juhendid ja nõuanded hambaproteeside kasutamise kohta ning soovitused, kuidas käituda pärast hamba eemaldamist.  TERVISEKASSA POOLT TASUSTATUD HAMBARAVITEENUSED

  Siit leiate infot Tervisekassa poolt hüvitatavate teenuste kohta meie hambaravikliinikus.
   

   

  HINNAKIRI


   

  Hambaravikliiniku
  juhataja

  Juhataja

  Dr Krista Vapper
  krista.vapper@keskhaigla.ee