Otsing

MÄLUHÄIRETEGA PATSIENDI PÄEVAHOID

Päevahoiuteenuse eesmärk on pakkuda eakale või mäluhäiretega noorematele inimestele turvalist keskkonda ja järelevalvet. Päevahoiuteenusega vähendatakse omaste või hooldajate koormust ja antakse pereliikmetele võimalus käia tööl.
 
Teenust osutatakse neile Tallinna elanikele, kelle elukohana on rahvastikuregistrisse määratud Tallinn. Sellisel juhul on päevahoid inimesele osaliselt tasuline: omaosalustasu päevahoiu eest on 3,50 € päevas.
 
Hinnangu inimese tervisliku seisundi kohta annab perearst või eriarst, kes väljastab ka teenuse jaoks vajaliku saatekirja. Inimese suunab päevahoidu elukohajärgne sotsiaalhoolekande osakond. Päevahoidu ei võeta vastu inimesi, kes põevad nakkushaigusi, on alkoholi- või narkosõltlased.
 
Tegevusterapeut ja -juhendajad abistavad eakat tavatoimingutes ja nõustavad tema lähedasi, kuidas igapäevaelus paremini toime tulla. Vastavalt inimese võimetele tegeletakse koos käsitööga, toimuvad muusikatunnid, ollakse kursis maailmas toimuvaga, võimeldakse ning käiakse koos saatjaga jalutamas. Mäluhäiretega inimestele toimuvad mälutreeningud. See kõik aitab ja toetab inimese võimalikku toimetulekut igapäevaelus.
 
Vastavalt eelnevale kokkuleppele meie kliinikuga on võimalik eakas tuua päevahoidu näiteks üksikutel päevadel nädalas, mõneks tunniks päevas. Kui on soovi, saab teenust kasutada ka pikemaajaliselt. Teenuse osutamise kohta sõlmitakse leping.
 
Õendusabikliiniku päevahoid on avatud igal tööpäeval kell 07:30–18:30.
 
Eakate päevahoiu kohta saab täpsemat infot telefonil 650 5258 (Lea Kõre).