Otsing

LOGOPEED (eestikeelne, lapsed ja täiskasvanud)

Logopeedi töö eesmärk on suulise ja kirjaliku kõne loome ning mõistmisoskuse ja mitteverbaalse suhtlemise parandamine ja/või arendamine.
 
Kõne hindamise ja kõneraviga tegeleb kliiniline logopeed, kes töötab erinevas vanuses patsientidega – nii laste kui täiskasvanutega. Kliiniline logopeed Katrin Laar töötab ambulatoorsel vastuvõtul ja eestikeelsete patsientidega.
 
Lääne-Tallinna Keskhaigla kliiniline logopeed suudab teraapiat läbi viia ning nõustada komplekssete ja keerukate juhtumite korral, mis eeldavad aktiivset koostööd ka teiste spetsialistidega. Lisaks haiguste (insuldid, ajutraumad jt) järgsetele kõneprobleemidele tegelevad kliinilised logopeedid ka eri tüüpi arenguliste või hariduslike erivajadustega patsientide kõnehäire hindamisega.
 
Kliinilise logopeedi kokkuvõte patsiendi kõnevõimest dokumenteeritakse ja edastatakse terviseinfosüsteemi.
 
Kliinilisele logopeedile saab suunata nii perearst (teraapiafondi arvel) kui Lääne-Tallinna Keskhaigla eriarst (taastusarst, neuroloog, lastearst) tervisekassa eriarstiabi lepingu raames. Konsultatsioonile võib pöörduda nii kõnevõime hindamiseks kui kõneraviks.
 
 

Logopeed tegeleb:
 

– hääleprobleemidega

– kõnevoolavuse probleemidega

– haiguse tagajärjel tekkinud kõnepuuetega

– laste kõnepuuetega

 

Logopeed võtab vastu järgmistes tervisekeskustes:

 

Mustamäe tervisekeskus
Ehitajate tee 27

 
Registreerimine telefonil 626 1314 või tervisekeskuse registratuuris